top of page
  • Writer's pictureArbel Rabi

קפיצה לאירופה בצפון פלורידה: וויקאנד בסנט אוגוסטין

יש הנחה מסוימת שרווחת לגבי עיירות החוף ברחבי פלורידה- ראית אחת, ראית את כולן. קצת שוממות, שורצות פנסיונרים מבוססים שרק מחפשים לסיים את הקריירה במזג אוויר שמשי.

זה לא מנותק, כן? יצא לנו כבר לכמה כאלה *קליק*, אבל סנט אוגוסטין היא משהו שעוד לא ראיתי בנופיה הטרופיים של פלורידה.


סיינט אוגוסטין היא העיר העתיקה ביותר בארה"ב. המבנים העתיקים ביותר שנמצאים כיום בארצות הברית נמצאים בעיר הקטנטנה הזו, על קו החוף המזרחי של פלורידה. את העיר הקימו המתיישבים הראשונים שהגיעו לפלורידה, מגלי ארצות ספרדים, בשנת 1565.

פאן פאקט- הסיבה שפלורידה קיבלה את שמה, היא שכאשר הגיעו אותם מגלי ארצות לפלורידה, הם ראו את האקלים הטרופי, מה שגורם לה להיות מלאה בצמחייה ירוקה ומשגעת, ולכן נתנו לה את שמה- La Tierra Florida, האדמה הפורחת. טרו סטורי.


אותם ספרדים שהקימו את העיר, הצליחו לייצר בעיר אווירה אירופאית סופר ייחודית ושונה משאר אירופה, והקטע ההמפתיע הוא שהווייב הזה הצליח להישמר בעיר עד היום, כמעט 500 שנה אחר כך- אם דרך המבנים המרשימים, הסמטאות הקטנטנות, האווירה.

אפילו היכולת להתנייד בעיר ברגל, מאתר היסטורי לסמטה קטנה נחבאת, דרך מוזיאון או מבנה מרשים, היא כל כך לא אופיינית לתרבות האמריקאית- שבה ההתניידות העיקרית היא ברכב שונה מהתרבות האמריקאית (אמריקאים לא אוהבים ללכת, זה דורש מהם לזוז).

זו אגב, אחת הסיבות שהתאהבתי כל כך בעיר- היא שונה כל כך מכל מה שאמריקאי ואינסטנט. נדמה כי כל מבנה בסנט אוגוסטין מחביא סוד, ראה היסטוריה. כל בית מצליח לספר סיפור, להיות מלאכת מחשבת של דיטיילס ופיתוחים מדויקים, ולא עוד בניינים מוגזמים או בתים שנראים כאילו הורכבו בלגו, שרטוט מדויק ומהונדס ששוכפל והועתק ונלעס מכל כיוון. אפילו בניין האוניברסיטה, שנמצא במרחק הליכה קצרצר מהרחוב הראשי, הוא גן עדן ארכיטקטוני, ואולי אם בן גוריון בנגב הייתה נראית ככה הייתי מצליחה לסיים את התואר שלי. אולי.איפה נמצאת? מרחק חמש שעות נסיעה צפונית למיאמי.

כמה זמן? בגלל שהנסיעה אינה קצרה, הייתי ממליצה להעביר שם לפחות שני לילות. אנחנו העברנו רק יום אחד בעיר ובשבילי זה היה קצת קצר מדי.


מה עושים?


המבצר של סנט מרקוס

זהו המבצר העתיק ביותר שנמצא בארה"ב- הוא נבנה בשנת 1672, ונמצא ממש על שפת הים, כך שבכך שהתחשה היא של ניצחון משולב- גם לחזות בהיסטריה חיה, וגם להנות מהצ'יל המופלא של החוף הפלורידיאני.רחוב סנט ג'ורג'

ברים שמגישים סנגריה קרה, בתי קפה אינספור, בוטיקים קטנטנים, פטיסרי. לא, לא מדובר בעיירה בקוסטה בראווה או בריביירה הצרפתית, אלא ברחוב המרכזי של סיינט אוגוסטין. רשת של סמטאות שמתנקזת לרחוב ג'ורג', בו תוכלו למצוא באמת את כל שחשקה נפשכם, החל מבוטיק ממתקים שמוכר ממתקים אייקוניים מהמאה הקודמת ועד בר יין עם יינות בטעם קוקוס וקי ליים, והו, כמה שזה טעים.מוזאון לייטנר

מול הקולג' המקומי, שנמצא באחד המבנים המרשימים ביותר שראיתי, נמצא המוזיאון הזה. הכניסה למוזיאון בתשלום, אך ניתן להכנס לגינה הפנימית, שנמצאת ממש במרכזו של המוזיאון, ולהתרשם מהמבנה המטורף, שנראה כמו השראה למלון בווגאס, *קליק* לא פחות.המגדלור

כדי להגיע למגדלור המפורסם של סיינט אוגוסטין, תצטרכו להתרחק מעט ממרכז העיר, ולחצות את הגשר לכיוון סיינט אוגוסטין ביץ'. אפשר גם לעלות לראש המגדלור לתצפית על העיר, שאין לי ספק שתהיה מהממת.
השורה התחתונה

בגלל הנסיעה הארוכה, והעובדה שאת סנט אוגוסטין מקיפים גם לא מעט פארקים ואגמים מטורפים- אין לי ספק שבפעם הבאה שאגיע לשם, אגיע להרבה יותר מ24 שעות, כדי באמת להצליח להנות מכל מה שיש לאזור להציע.

STAY TUNED!מטיילים בפלורידה?

עוד מקומות מחוץ למיאמי ששווה להגיע אליהם

מקומות שחובה להגיע אליהם במיאמי


1 view0 comments

Comments


bottom of page